Süper Loto Bilgileri

Süper Loto Nasıl Oynanır? Örnek Kupon

Süper Loto Kuponu


Süper Loto Örnek Kuponu (Resimli Anlatım)

Süper Loto Nasıl Oynanmalıdır?

Süper Loto 1'den 60'e kadar rakamlardan oluşan şans oyunudur. Süper loto oynamak için Süper loto bayisine gidilir ve Süper loto oynanır. Peki ama Süper loto nasıl oynanmalı? Süper loto kuponu nasıl doldurulmalı? Süper loto oynarken nelere dikkat edilmeli? Süper loto kuponu diğerleriden nasıl ayırt edilir ? Kaç tane Süper loto rakamı işaretlemem gerekir? Süper loto kolonunu yanlış doldurursam ne yapmalıyım? Hangi renk kalemle Süper loto rakamlarını işaretlemeliyim? Süper loto kuponunun tamamını doldurmalı mıyım ? Süper loto kolonu doldurmadan Süper Loto oynamam mümkün mü ? Bu soruların cevaplarına bakalım.

Süper Loto Nasıl Oynanmalı?

Süper loto boş Süper loto kolonunun doldurulması veya makine kolonu oynatılması şeklinde gerçekleşir. Kolon Nasıl doldurulmalı?

Süper Loto Kolonu Nasıl Doldurulmalı?

Süper loto kuponuna 6 adet rakam işaretlenerek doldurulmalı. Bilindiği gibi Süper lotoda 60 adet rakam bulunur ve çekilişte 6 adet top çekilir. Süper loto kuponu işaretlenirkende 6 adet işaretlenir.

Süper Loto Oynarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Süper loto oynarken dikkat edilmesi gereken husus oynadığımız boş kolonun Süper loto kolonu mu yoksa başka şans oyunları kolonumu olduğuna dikkat etmek. Bunun dışında işaretlemeleri düzgün yapmak 6 taneden az yada fazla rakam işaretlememek doğru renk kalemle işaretleme yapmak.

Süper Loto Kuponunu Diğer Şans Oyunu Kuponlarından Nasıl Ayırabilirim.

Yukarıda örnek bir Süper loto kuponu bulunmaktadır. Örnek kuponumuz Süper loto kuponudur. Kuponun sağ tarafında hem Süper loto logosu bulunmakta hemde Süper loto kuponu yazmaktadır. Bayilerde Süper loto, süper loto, şans topu ve on numara boş kuponları bulunmaktadır. Manuel olarak Süper loto oynamak isteyen kişi boş kolonu alır ve doldurur. İşte bu aşamada yanlış kolonu almaması gerekir.

Süper Lotoda Kaç Tane Rakam İşaretlemem Gerekir?

Süper lotoda 60 rakam bulunur; 6 adet rakam çekilir ve işaretlememiz gereken rakam sayısıda 6 tanedir. Yukarıda bir adet Süper loto kuponu vardır ve iki kolon hariç 5 adet kolon işaretlenmiştir. Her kolonda 6 adet sayı işaretlenerek kupon doldurulur. İsteğinize göre 1 kolonda oynayabilirsiniz 7 kolonda, 100 kolonda oynayabilirsiniz. Her kolon için 3 TL ücret ödersiniz.

Süper Loto Kuponunu Yanlış Doldurursam Ne Yapmalıyım?

Süper lotoda yanlış kolon doldurulduğunda(fazla işaretleme durumunda yada sayıları düzgün işaretleyememe durumunda ya da rakamların değiştirilmek istenmesi durumunda)yukardaki kolonda görüldüğü gibi G numaralı kolon iptal edilmiştir. İptal seçeneği işaretlendiğinde kolon makina tarafından okunmaz yani görmezden gelinir. Bütün kupon iptal olmaz sadece iptal için işaretlenen kolon iptal edilmiş kolon olur. Örneğimizdeki C numaralı kolon iptal edilmiş bir kolondur.

Süper Lotoyu Kolon İşaretlemeden Oynamam Mümkün mü?

Süper loto oynamak için illa yukardaki gibi kolon doldurmaya gerek yoktur. Bayide ben makineye oynatamak istiyorum demeniz durumunda size makine tarafından rastgele sayılardan seçilmiş kolonlar verilir. Manuel olarak kolon işaretleme yönteminde rakamları kendimiz seçeriz fakat makineye Süper loto oynatmamız durumunda sayıları makine seçer. Makineye oynatmanın avantajlarıda dezavantajlarıda olabilir.

Süper Loto Kolonunu Hangi Renk Kalemle İşaretlemeliyim?

Kolon dolrurulurken dikkat edilmesi gereken husus makinenin okuyabileceği tonlarda kalem rengi seçilmelidir. Yukarıdaki Süper loto ornek kuponunda görüldüğü gibi kupon rengi kırmızıdır. Kırmızı ile Süper loto oynarsak makinenin okuması zor olacagından; daha farklı renklerde kalemleri tercih etmeliyiz örnek: siyah yada mavi renk kalemler. Örneğimizde de hem kırmızı kalemle oynanmış kolon hemde mavi ve siyah renkle oynanmış kolonlar bulunmaktadır. E numaralı kolon kırmızı renkle oynanmış kolon olup yanlış oynanmıştır.


Eski Süper Loto kupon resmidir. 01 Ağustos 2020 itibari ile bu loto kuponu kullanılmamaktadır.

Oynanmış Süper Loto Kuponu Örneği