Sayısal Loto Bilgileri

Sayısal Loto Nasıl Oynanır? Örnek Kupon

Sayısal Loto Kuponu


Sayısal Loto Örnek Kuponu (Resimli Anlatım)

Sayısal Loto Nasıl Oynanmalıdır?

Sayısal Loto 1'den 90'a kadar rakamlardan oluşan şans oyunudur. Sayısal loto oynamak için sayısal loto bayisine gidilir ve sayısal loto oynanır. Peki ama sayısal loto nasıl oynanmalı? Sayısal loto kuponu nasıl doldurulmalı? Sayısal loto oynarken nelere dikkat edilmeli? Sayısal loto kuponu diğerleriden nasıl ayırt edilir ? Kaç tane sayısal loto rakamı işaretlemem gerekir? Sayısal loto kolonunu yanlış doldurursam ne yapmalıyım? Hangi renk kalemle sayısal loto rakamlarını işaretlemeliyim? Sayısal loto kuponunun tamamını doldurmalı mıyım ? Sayısal loto kolonu doldurmadan Sayısal Loto oynamam mümkün mü ? Bu soruların cevaplarına bakalım.

Sayısal Loto Nasıl Oynanmalı?

Sayısal loto boş sayısal loto kolonunun doldurulması veya makine kolonu oynatılması şeklinde gerçekleşir. Kolon Nasıl doldurulmalı?

Sayısal Loto Kolonu Nasıl Doldurulmalı?

Sayısal loto kuponuna 6 adet rakam işaretlenerek doldurulmalı. Bilindiği gibi sayısal lotoda 90 adet rakam bulunur ve çekilişte 6 adet top çekilir. Sayısal loto kuponu işaretlenirkende 6 adet işaretlenir.

Sayısal Loto Oynarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sayısal loto oynarken dikkat edilmesi gereken husus oynadığımız boş kolonun sayısal loto kolonu mu yoksa başka şans oyunları kolonumu olduğuna dikkat etmek. Bunun dışında işaretlemeleri düzgün yapmak 6 taneden az yada fazla rakam işaretlememek doğru renk kalemle işaretleme yapmak.

Sayısal Loto Kuponunu Diğer Şans Oyunu Kuponlarından Nasıl Ayırabilirim.

Yukarıda örnek bir sayısal loto kuponu bulunmaktadır. Örnek kuponumuz sayısal loto kuponudur. Kuponun sağ tarafında hem sayısal loto logosu bulunmakta hemde sayısal loto kuponu yazmaktadır. Bayilerde sayısal loto, süper loto, şans topu ve on numara boş kuponları bulunmaktadır. Manuel olarak sayısal loto oynamak isteyen kişi boş kolonu alır ve doldurur. İşte bu aşamada yanlış kolonu almaması gerekir.

Sayısal Lotoda Kaç Tane Rakam İşaretlemem Gerekir?

Sayısal lotoda 90 rakam bulunur; 6 adet rakam çekilir ve işaretlememiz gereken rakam sayısıda 6 tanedir. Yukarıda bir adet sayısal loto kuponu vardır ve bir kolon hariç 7 adet kolon işaretlenmiştir. Her kolonda 6 adet sayı işaretlenerek kupon doldurulur. İsteğinize göre 1 kolonda oynayabilirsiniz 7 kolonda, 100 kolonda oynayabilirsiniz. Her kolon için 3 TL ücret ödersiniz.

Sayısal Loto Kuponunu Yanlış Doldurursam Ne Yapmalıyım?

Sayısal lotoda yanlış kolon doldurulduğunda(fazla işaretleme durumunda yada sayıları düzgün işaretleyememe durumunda ya da rakamların değiştirilmek istenmesi durumunda)yukardaki kolonda görüldüğü gibi G numaralı kolon iptal edilmiştir. İptal seçeneği işaretlendiğinde kolon makina tarafından okunmaz yani görmezden gelinir. Bütün kupon iptal olmaz sadece iptal için işaretlenen kolon iptal edilmiş kolon olur. Örneğimizdeki G numaralı kolon iptal edilmiş bir kolondur.

Sayısal Lotoyu Kolon İşaretlemeden Oynamam Mümkün mü?

Sayısal loto oynamak için illa yukardaki gibi kolon doldurmaya gerek yoktur. Bayide ben makineye oynatamak istiyorum demeniz durumunda size makine tarafından rastgele sayılardan seçilmiş kolonlar verilir. Manuel olarak kolon işaretleme yönteminde rakamları kendimiz seçeriz fakat makineye sayısal loto oynatmamız durumunda sayıları makine seçer. Makineye oynatmanın avantajlarıda dezavantajlarıda olabilir.

Sayısal Loto Kolonunu Hangi Renk Kalemle İşaretlemeliyim?

Kolon dolrurulurken dikkat edilmesi gereken husus makinenin okuyabileceği tonlarda kalem rengi seçilmelidir. Yukarıdaki sayısal loto ornek kuponunda görüldüğü gibi kupon rengi kırmızıdır. Kırmızı ile sayısal loto oynarsak makinenin okuması zor olacagından; daha farklı renklerde kalemleri tercih etmeliyiz örnek: siyah yada mavi renk kalemler. Örneğimizde de hem kırmızı kalemle oynanmış kolon hemde mavi ve siyah renkle oynanmış kolonlar bulunmaktadır. D numaralı kolon kırmızı renkle oynanmış kolon olup yanlış oynanmıştır.


Eski Sayısal Loto kupon resmidir. 01 Ağustos 2020 itibari ile bu loto kuponu kullanılmamaktadır.

Oynanmış Sayısal Loto Kuponu Örneği