On Numara Bilgileri

On Numara Nasıl Oynanır? Örnek Kupon

On Numara Kuponu


On Numara Örnek Kuponu (Resimli Anlatım)


On Numara Nasıl Oynanmalıdır?

On Numara 1'den 80'e kadar rakamlardan oluşan şans oyunudur. On Numara oynamak için On Numara bayisine gidilir ve On Numara oynanır. Peki ama On Numara nasıl oynanmalı? On Numara kuponu nasıl doldurulmalı? On Numara oynarken nelere dikkat edilmeli? On Numara kuponu diğerleriden nasıl ayırt edilir ? Kaç tane On Numara rakamı işaretlemem gerekir? On Numara kolonunu yanlış doldurursam ne yapmalıyım? Hangi renk kalemle On Numara rakamlarını işaretlemeliyim? On Numara kuponunun tamamını doldurmalı mıyım ? On Numara kolonu doldurmadan Süper Loto oynamam mümkün mü ? Bu soruların cevaplarına bakalım.

On Numara Nasıl Oynanmalı?

On Numara boş On Numara kolonunun doldurulması veya makine kolonu oynatılması şeklinde gerçekleşir. Kolon Nasıl doldurulmalı?

On Numara Kolonu Nasıl Doldurulmalı?

On Numara kuponuna 10 adet rakam işaretlenerek doldurulmalı. Bilindiği gibi Süper lotoda 80 adet rakam bulunur ve çekilişte 22 adet top çekilir. On Numara kuponu işaretlenirkende 10 adet işaretlenir.

On Numara Oynarken Nelere Dikkat Edilmeli?

On Numara oynarken dikkat edilmesi gereken husus oynadığımız boş kolonun On Numara kolonu mu yoksa başka şans oyunları kolonumu olduğuna dikkat etmek. Bunun dışında işaretlemeleri düzgün yapmak 10 taneden az yada fazla rakam işaretlememek doğru renk kalemle işaretleme yapmak.

On Numara Kuponunu Diğer Şans Oyunu Kuponlarından Nasıl Ayırabilirim.

Yukarıda örnek bir On Numara kuponu bulunmaktadır. Örnek kuponumuz On Numara kuponudur. Kuponun sağ tarafında hem On Numara logosu bulunmakta hemde On Numara kuponu yazmaktadır. Bayilerde On Numara, Süper loto, şans topu ve sayısal loto boş kuponları bulunmaktadır. Manuel olarak On Numara oynamak isteyen kişi boş kolonu alır ve doldurur. İşte bu aşamada yanlış kolonu almaması gerekir.

On Numarada Kaç Tane Rakam İşaretlemem Gerekir?

On Numarada 80 rakam bulunur; 22 adet rakam çekilir ve işaretlememiz gereken rakam sayısıda 10 tanedir. Yukarıda bir adet On Numara kuponu vardır ve bir kolon hariç 4 adet kolon işaretlenmiştir. Her kolonda 10 adet sayı işaretlenerek kupon doldurulur. İsteğinize göre 1 kolonda oynayabilirsiniz 7 kolonda, 100 kolonda oynayabilirsiniz. Her kolon için 2 TL ücret ödersiniz.

On Numara Kuponunu Yanlış Doldurursam Ne Yapmalıyım?

On Numarada yanlış kolon doldurulduğunda(fazla işaretleme durumunda yada sayıları düzgün işaretleyememe durumunda ya da rakamların değiştirilmek istenmesi durumunda)yukardaki kolonda görüldüğü gibi "C" numaralı kolon iptal edilmiştir. İptal seçeneği işaretlendiğinde kolon makina tarafından okunmaz yani görmezden gelinir. Bütün kupon iptal olmaz sadece iptal için işaretlenen kolon iptal edilmiş kolon olur. Örneğimizdeki C numaralı kolon iptal edilmiş bir kolondur.

On Numarayu Kolon İşaretlemeden Oynamam Mümkün mü?

On Numara oynamak için illa yukardaki gibi kolon doldurmaya gerek yoktur. Bayide ben makineye oynatamak istiyorum demeniz durumunda size makine tarafından rastgele sayılardan seçilmiş kolonlar verilir. Manuel olarak kolon işaretleme yönteminde rakamları kendimiz seçeriz fakat makineye On Numara oynatmamız durumunda sayıları makine seçer. Makineye oynatmanın avantajlarıda dezavantajlarıda olabilir.

On Numara Kolonunu Hangi Renk Kalemle İşaretlemeliyim?

Kolon dolrurulurken dikkat edilmesi gereken husus makinenin okuyabileceği tonlarda kalem rengi seçilmelidir. Yukarıdaki On Numara ornek kuponunda görüldüğü gibi kupon rengi kırmızıdır. Kırmızı ile On Numara oynarsak makinenin okuması zor olacagından; daha farklı renklerde kalemleri tercih etmeliyiz örnek: siyah yada mavi renk kalemler. Örneğimizde de hem kırmızı kalemle oynanmış kolon hemde mavi ve siyah renkle oynanmış kolonlar bulunmaktadır. "D" numaralı kolon kırmızı renkle oynanmış kolon olup yanlış oynanmıştır.


Eski On Numara kupon resmidir. 01 Ağustos 2020 itibari ile bu loto kuponu kullanılmamaktadır.

Oynanmış On Numara Kuponu Örneği


Google Kelimeler

on numara kolon fiyatı, on numara nasıl tutturulur, on numara nasıl oynanır resimli, on numara nasıl oynanır örnek, on numara nasıl oynanır kazanılır, on numara nasıl bakılır, on numara oynama teknikleri, 10 numara nasıl oynanır video, on numara oynama teknikleri, on numara kuponu, 10 numara nasıl tutturulur, on numara nasıl tutar, on numara kazandığımı nasıl anlarım